درباره ما

شرکت راهبر سیستم دانش که به اختصار به نام شرکت رسد شناخته شده میباشد، اسپیناف پژوهشکده سیاستگذاری علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف است که از سال 1388 در حوزه مدیریت فناوری و نوآوری فعالیت می نماید.

فعالیت شرکت راهبر سیستم دانش (رسد)، از حوزه ممیزی علم، فناوری و نوآوری در سال 1388 و در قالب یکی از گروه های پژوهشکده علم و فناوری شریف آغاز شده، به ارزیابی توانمندی های فناورانه در صنایع مختلفی چون نفت و گاز، حمل و نقل، ساخت تجهیزات و غیره تعمیم یافته. در سال 1391 شرکت راهبر سیستم دانش یا همان شرکت رسد، با اخذ کارگزاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت تخصصی به حوزه ارزیابی دانش بنیان وارد شده است.

ارزیابی بیش از 700 شرکت دانش بنیان، ارائه ده ها مشاوره فنی توسعه محصول، انجام امور مربوط به معافیت مالیاتی و بیمه ای بیش از 300 شرکت دانش بنیان، بخشی از فعالیت های شرکت راهبر سیستم دانش(رسد) به عنوان کارگزار ارزیابی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد.

کارگزاری فن بازار تخصصی شرکت ملی گاز ایران، کارگزار ستاد توسعه فناوری نانو، کارگزاری شبکه تبادل فناوری بخشی دیگر از فعالیت های شرکت راهبر سیستم دانش (رسد) به عنوان بازوی نوآوری دستگاه های دولتی می باشد.

ماحصل تلاش ها و تجربیات شرکت رسد، شکل دهی شبکه ای از خدمات تخصصی کسب و کارهای دانش بنیان به شرح زیر می باشد:
1- ارزیابی دانش بنیان:

ارزیابی شرکت های متقاضی گواهی دانش بنیان توسط شرکت رسد، براساس پارامترهای آیین نامه های مربوطه؛ به عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری.

2- ارزشگذاری دانش فنی، فناوری و سهام:

محاسبه ارزش دارایی های نامشهود، شامل دانش فنی، فناوری و سهام توسط شرکت راهبر سیستم دانش؛ به عنوان ارزشگذار معتمد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین مشاور ارزشگذاری در کریدور خدمات دانش بنیان.

3- مشاوره فنی توسعه محصول:

ارائه تجارب حرفه‌ای و دانش فنی خبرگان به شرکتهای صنعتی در قالب مشاوره فنی محصول.

4- برگزاری برنامه های نوآوری باز:

ایجاد بستری برای نوآوری در سازمانها از منابعی غیر از منابع داخلی آنها.

5- کارگاه های آموزشی دانش بنیان:

ارایه آموزش در قالب کارگاه های آموزشی جمعی در پارکهای فناوری، شهرک های صنعتی، مراکز رشد، دانشگاه ها، شتابدهنده ها، هلدینگ و صنایع بزرگ، جهت شنایی شرکتها‌ از شرایط اخذ گواهی دانش بنیان، شناخت پارامترهای مهم در احراز صلاحیت، و نیز نحوه طی فرایند ثبت درخواست تا ارزیابی.

6- مستندسازی و تجربه نگاری:

مستندسازی تجربیات کارآفرینی های فناورانه در قالب یک روایت داستانی از جریان توسعه و تجاری سازی.

7- همرسانی و بروکری فناوری:

همرسانی عرضه و تقاضا از مسیر تحلیل نیازهای فناورانه شرکت ها و صنایع از یکسو و شناسایی قابلیت¬های فناوران و شرکتهای دانش بنیان از سوی دیگر

8- تدوین استراتژی های سازمانی:

تحلیل و تبیین ماموریت، چشم انداز، اهداف و راهبردهای سازمان ها در قالب سند استراتژی سازمانی.

حوزه فعالیت مهم ترین مشتریان خدمات شرکت رسد بدین شرح بوده اند: نفت، گاز و پتروشیمی؛ مواد پیشرفته؛ دارو و سلامت؛ تجهیزات آزمایشگاهی؛ تجهیزات دوار، هیدرولیکی و پنوماتیکی؛ تصفیه آب و پساب؛ کامپوزیتها و آلیاژهای پلیمری؛ صنایع بایو و نانو؛ صنعت مخابرات و فناوری اطلاعات.

تماس با ما
آدرس

ستارخان، روبه روی حبیب اللهی

نبش خیابان چهارم، پ 53