مستند سازی علم و فن آوری

الگوسازی از تجارب موفق، یکی از ملزومات پیشرفت کشور است. از این رو واحد «مستندسازی الگوی پیشرفت» با مأموریت الگونگاری پیشرفت فناوری در کشور، در زمینه تدوین تجربیات الگوهای موفق تجاری‏سازی محصولات فعالیت می­نماید. در این زمنیه تاکنون، کتاب «داستان نانوتافته» در زمینه تدوین تجربه تجاری‏سازی فیلتر نانوالیاف و «روایت بی­صدا» در زمینه تدوین تجاری­سازی نانوپلیمرهای مورد استفاده در لوله‏های عایق صدا منتشر شده است.

شرح خدمت

 

الگوسازی از تجارب موفق، یکی از ملزومات پیشرفت کشور است. از این رو واحد «مستندسازی الگوی پیشرفت» با مأموریت الگونگاری پیشرفت فناوری در کشور، اقدام به تدوین تجربیات الگوهای موفق تجاری‏سازی محصولات فناورانه حوزه نانو نموده است. رويكرد و روش نوين اين مستندسازي‏ها، تلفيقي است از «رويكرد‌هاي سياست‌گذاري، مديريتي و فني» با تاكيد بر «جريان‌هاي حل مسئله و روايت‌گري» است؛ رویکردی که در عین تدوین روایتی جذاب و خواندنی و قابل ارائه برای عموم و متخصصان، با عینک سیاستگذاری نوآوری، زوایا و فرازونشیب‏های تجربه‏ی توسعه صنعتی ایران را بیان کرده و به چالش‏های پیش آمده در این مسیر و نحوه‏ی مواجهه‏ی دست‏اندرکاران آن می‏پردازد. در نتیجه، ماحصل این کار، قابل ارائه به طیفی از مخاطبان اعم از سياستگذاران و مديران كلان كشور، جامعه نخبگان و پژوهشگران، صاحبان و فعالان شرکتهای صنعتی و دانش‏بنیان و عموم افراد علاقمند می‏باشد.

در این زمنیه تاکنون، کتاب «داستان نانوتافته» در زمینه تدوین تجربه تجاری‏سازی فیلتر نانوالیاف و «روایت بی­صدا» در زمینه تدوین تجاری­سازی نانوپلیمرهای مورد استفاده در لوله‏های عایق صدا منتشر شده است و مستندسازی تجاری‏سازی «نانوداروی سیناداکسوزوم» و «نانوکویتاسیون با کاربرد آرسنیک‏زدایی از آب» در دست تدوین می‏باشد.